14 listopada otwarta została wystawa  „Uczymy się… podręczniki, przyrządy, e-zasoby”, zorganizowana przez Bibliotekę Główną PW oraz Muzeum PW.
Cel, który przyświecał wystawie, to pokazanie różnorodności materiałów wspomagających proces dydaktyczny i ewolucję środków pomocniczych (książek, przyrządów) w procesie uczenia się.
Najstarsze prezentowane podręczniki pochodzą z XVIII w.; nowe formy pokazuje m.in. prezentacja baz elektronicznych.
Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji do 15.11.08 (Gmach Główny PW, I p., pok. 162), a tych którzy nie mogą wybrać się osobiście, zachęcamy do zaglądania na stronę wystawy – http://www.bg.pw.edu.pl/wystawa112008/ .
Wśród eksponatów nowoczesnych znalazł się e-czytnik – poręczne urządzenie , które może zastąpić  ksiązki,  czasopisma i dokumenty. E-czytnik oparty jest na technologii e-papier, rozwiązaniu, wykorzystującym elektronikę polimerową,  przełomowym jesli chodzi o wyświetlanie obrazu.


fot. 1-3. Grzegorz Banaszek

E-czytnik umożliwia też robienie notatek i tworzenie własnych dokumentów.

Z pewnością jest to urządzenie wygodne i funkcjonalne, pozwalające chociażby zabrać w podróż wiele książek i dokumentów, dzięki temu, że zapisane są w jednym małym przedmiocie. Czy w przyszłości  wyprze książki w formie tradycyjnej? Miejmy nadzieję, że dla starych, dobrych, papierowych książek też będzie miejsce.

Wśród eksponatów znalazł sie na wystawie aparat (wypożyczony z Biblioteki ITC) o nieznanym zastosowaniu.

fot. Sławomir Kamiński

Może ktoś zna jego nazwę i wie do czego służył?  Informacje dotyczące aparatu prosimy  przesyłać na adres nzb@bg.pw.edu.pl, albo podać w komentarzu.

MM

Reklamy