W linkach „Biblio-blogi” kilka dopisanych ostatnio blogów związanych z bibliotekami czy bibliotekarzami.
Tak sie jakość złożyło, że nazwy noszą dość pesymistyczne (hm, może wiąże się to z sytuacją bibliotek i nastrojami kryzysowymi).
A więc np. Bibliotekarski dramat w aktach niezliczonych a w nim nadsyłane opisy różnych dziwnych, acz prawdziwych sytuacji z bibliotek wziętych , ekscentryczni czytelnicy i nawiedzeni bibliotekarze.
Przykładowa scenka:
Odcinek 49
Będzie uczyć Wasze dzieci

Starring:
Studentka pedagogiki as Czytelniczka
Bibliotekarz, który umie dostosować się do każdej sytuacji as Bibliotekarz
Czytelniczka: Przepraszam, gdzie tu można czegoś z pedagogiki wyszukać?
Bibliotekarz: (wskazując kierunek) Na tamtym regału.

Albo inny blog –  „Śmierć bibliotekarza„, prowadzony przez młodego bibliotekarza. Tytułem nie należy się przejmować. śmierć bibliotekarza, bo bibliotekarz zmienil prace, porzucił starą bibliotekę, ale wydźwięk jest wręcz optymistyczny, bo w nowej pracy jest mu dobrze, może sie rozwijać, ma swój komputer, własny email i duży zapał do pracy: „Wiecie jak to jest, zmieniacie pracę, szkołę, mieszkanie, samochód,
cokolwiek. Znajomi pytają się was wtedy co słychać, co nowego…. Mnie
też pytają….odpowiadam zgodnie z prawdą, że moja praca jest super, że
wreszcie się spełniam, że lubię do niej chodzić (!).”

„Niedoszły bibliotekarz” to blog studenta bibliotekoznawstwa na Wydziale Historycznym UW, czyli jak mawia stryj autora, jest to blog  „przyszłego magistra od regałów”. Ano, „regały” to od dawna kursująca wśród ludu nazwa naszego kierunku (żadne tam ‚znawstwo’, ‚logia’ czy inna informacja naukowa). Ostatni wpis dotyczy „pieniążków” – „pieniązki słowo zakazane” czyli co złego jest w słodkim zdrobnieniu „pieniążki”.

Inny blog, na który warto zajrzeć, to Wirtualna Informacja – Okiem Młodego Badacza. Ostatnie tematy, to porady gdzie kupować tanio książki oraz kryzys prasy (tradydyjnej oczywiście).

I na koniec rodzaj wortalu o bibliotekarzach i bibliotekach czyli Dziennik z blogów bibliotek i bibliotekarzy.
Są tu wyciągi RSS’owe z różnych biblio-blogów, są też wpisy z blogów nie posiadajacych RSSów, obszerna lista blogów bibliotecznych i bibliotekarskich, a także forum.

MM

Reklamy