Niedawno Biblioteka Główna PW zorganizowała wystawę „Zapomniana Warszawa”, która już się zakończyła. Zdjęcia z niej można obejrzeć na stronie Biblioteki Cyfrowej Biblioteki PW.
Czy rzeczywiście jest ona zapomnianą? Ostatnio wiele nakładów finansowych poświęca się na digitalizację zbiorów ikonograficznych. Możemy się o tym przekonać również na stronie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych . W Archiwum Państwowym m. st. Warszawy w ramach Projektu digitalizacji dokumentów Biura Odnowy Stolicy trawa akcja digitalizacji akt, fotografii oraz wielu innych dokumentów przedstawiających zniszczenia wojenne oraz dotyczące odbudowy Warszawy.

Polecamy zatem wejście na stronę Archiwum Państwowego, aby zadumać się nad tragicznym losem Warszawy oglądając dokumenty inwentaryzacyjne stanu zniszczeń miejsc w Warszawie, czy też cieszyć się oglądając Plan przedstawiający stan zabudowy na przykład placu Trzech Krzyży.
Być może miłośnicy Warszawy odwiedzą osobiście Archiwum Państwowym m. st. Warszawy, aby odkrywać nowe tajemnice dotyczące tego miasta. Dawno temu w Kurierze Warszawskim były przedstawiane zagadki dotyczące wybranych miejsc znajdujących się w stolicy. Jedna z reporterek Kuriera – p. Małgorzata Karolina Piekarska stworzyła program na stronie www.detektywwarszawski.pl , w którym przedstawia zagadki dotyczące niektórych miejsc związanych z Warszawą.
Może na naszym blogu, wykorzystując zbiory ikonograficzne Biblioteki Głównej PW, również pobawimy się w zgadywanie? Dobrej zabawy!

MK

Reklamy