W sierpniu 2011 r. odbyła się coroczna migracja oprogramowania VTLS/VIRTUA z wersji 48.1.11 do nowej wersji 2010.1.3.1. Spowodowało to brak dostępu do systemu VTLS i katalogu NUKAT przez ok. 3-5 dni. Obecnie praca w systemie Virtua jest możliwa wyłącznie przy użyciu zaktualizowanej wersji programu Virtua Client!. W związku ze zmianą wersji systemu VIRTUA przeprowadzone zostanie szkolenie z nowych funkcji dostępnych w systemie. Centrum NUKAT przeprowadzi szkolenie online. Do udziału w pierwszej kolejności zostali zaproszenia bibliotekarze systemowi. Szkolenie będzie oparte o prezentację „VIRTUA wersja systemu 2010.1.3.1: nowe funkcje w systemie”, którą zamieszamy poniżej. Zachęcam do zapoznania się z nią.

Nowa opcja – Odśwież


Równocześnie z uruchomieniem katalogu NUKAT po migracji została zmieniona strona www Centrum NUKAT.
http://centrum.nukat.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=59&Itemid=3
Jest zdecydowanie bardziej przejrzysta. Zostało zachowane obustronne połączenie pomiędzy stroną katalogu i stroną informacyjną. Na stronie informacyjnej w prawym górnym rogu znajdą Państwo link: SZUKAJ W KATALOGU NUKAT. Natomiast z katalogu wejście do strony informacyjnej jest poprzez link CENTRUM NUKAT.
W sierpniu w Centrum NUKAT nastąpiła zmiana na stanowisku bibliotekarza systemowego. Nowym bibliotekarzem systemowym NUKAT została p. Iwona Wiśniewska, która  zastąpiła p. Leszka Śnieżko. Pani Iwona Wiśniewska przez wiele lat pracowała w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy. Jest specjalistką w zakresie katalogowania różnych typów dokumentów. W Centrum NUKAT pracuje od 2010 roku.
Ponadto połączeniu uległ Ośrodek Języka i Kartoteki Wzorcowej KABA z Ośrodkiem Formatów i Kartotek Haseł Formalnych w wyniku czego powstał jeden Ośrodek Kartoteki Haseł Wzorcowych. Kierownikiem całości został p. Maciej Malinowski.
Chciałam również poinformować, że w zeszłym roku utworzono w Centrum NUKAT Ośrodek Melioracji, który analizuje bazę NUKAT, planuje melioracje automatyczne oraz prowadzi prace porządkowe w bazie. Dotychczasowy bibliotekarz systemowy Centrum NUKAT p. Leszek Śnieżko zasilił szeregi Ośrodka Melioracji i będzie go wspomagał swoim doświadczeniem i wiedzą.
Przypominamy o konieczności zainstalowania na stanowiskach komputerowych klineta systemu VIRTUAw wersji 2010.1.3.1. Praca w starej wersji jest już niemożliwa.
Prezentacja nowej wersji: virtua_2010.1.3.1

MW

Reklamy