W poniedziałek 10 października w gmachu Biblioteki Publicznej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów honorowych dla autorów wyróżnionych publikacji varsavianistycznych za lata 2010/2011. Nagrody są przyznawane corocznie przez Towarzystwo Miłośników Historii. Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasza publikacja: „Architektura międzywojenna na fotografii. Obiekty twórców związanych z Politechniką Warszawską”, opracowana przez  Marię Miller, Małgorzatę Wornbard i Jolantę B. Kucharską, znalazła się wśród siedmiu uhonorowanych równorzędnym wyróżnieniem.

Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że razem z nami nagrody otrzymali znakomici publicyści jak: Władysław Bartoszewski za „Życie trudne, lecz nie nudne”, Stanisław Gieysztor za „Moja Warszawa”, Karol Madaj i Małgorzata Żuławnik za „Proboszcz getta”, Andrzej Mężyński za monografię „Biblioteki Warszawy w latach 1939-1945”, Magdalena Stopa i Jan Brykczyński za „Ostańce. Kamienice warszawskie i ich mieszkańcy” oraz Halina Tchórzewska-Kabata za „Pod znakiem światła. Biblioteka Ordynacji Krasińskich 1844-1944”.

fot. A.KowalczukSpotkanie prowadził wiceprezes Towarzystwa Miłośników Historii i zarazem przewodniczący Jury prof. dr hab. Andrzej Karpiński.

Oprócz dyplomów wszyscy nagrodzeni otrzymali pięknie oprawione grafiki warszawskie.

W trakcie
spotkania wszyscy autorzy zabierali po kolei głos, a na zakończenie można
było z nimi porozmawiać przy kawie i herbacie.Byłysmy szczęśliwe i usatysfakcjonowane docenieniem naszej pracy.
Sprawozdanie z uroczystości wręczenia nagród w można obejrzeć na stronie Biblioteki na Koszykowej.

MW

Reklamy