Serwis Szukamy.org zajmuje się promocją zasobów cyfrowych polskich bibliotek, archiwów i muzeów, pokazując, że zasoby historyczne mogą być wartościowe i użyteczne także dziś. Szukamy.org, wydawany przez Instytut Kultury Miejskiej, prezentuje bogactwo polskich zbiorów cyfrowych, szczególnie materiałów historycznych, które mogą być wykorzystywane także i teraz do badań naukowych. Celem projektu, inspirowanego przez magazyn The Public Domain Review  jest promowanie domeny publicznej i zachęcanie do korzystania z niej.

Do działań serwisu mogą włączać się bibliotekarze, archwiści, muzealnicy,zainteresowani digitalizacją, którzy chcieliby informować o ciekawych kolekcjach z domeny publicznej i wspierać działania edukacyjne kierowane do swojego środowiska.

Wśród najnowszych informacji m.in.:

pierwsze strony gazet z września 1939

i materiały o polskim lotnictwie przedwojennym, m.in. o zwycięstwie kapitana pilota Franciszka Żwirki oraz inżyniera pilota Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge w 1932 w Berlinie. W rocznicę tego triumfu, 28 sierpnia obchodzone jest Święto Lotnictwa Polskiego, ustanowione decyzją Ministra Obrony Narodowej w 1993 roku.

MM

 

 

 

Reklamy