pik2
Fot. T. Gumołowska

W sobotę 7 czerwca br. w Pałacu Staszica, odbył się V Warszawski Piknik Archiwalny. Tegorocznemu spotkaniu przewodziło hasło „Warszawa w kalejdoskopie archiwów. Klimaty warszawskie”.

pik3
Prawie trzydzieści instytucji współorganizujących imprezę – głównie archiwów, muzeów, bibliotek (w tym po raz czwarty Biblioteka Główna PW) zapewniło uczestnikom możliwość udziału w ciekawych wykładach i prelekcjach o historii stolicy oraz spotkaniach z ekspertami z dziedziny archiwizacji i ochrony zbiorów. Odwiedzający mogli oglądać wystawy, uczestniczyć w grze miejskiej i wielu konkursach. W Pałacu Staszica odbywały się również projekcje filmowe o tematyce warszawskiej, przypominano też dawne słuchowiska radiowe.

pik6
W ramach Pikniku można było zwiedzić Muzeum Gazownictwa, warszawskie Filtry, Muzeum Drukarstwa, obejrzeć wystawy w Pałacu Raczyńskich.
Wpisując się w tematykę tegorocznej imprezy Biblioteka Główna przygotowała i zaprezentowała wystawę planszową pt. „Kurier Warszawski! Obrazki z życia miasta – XIX w.” Nasza wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem zwiedzających.

pik1

pik4

pik5

JK

Reklamy