Może warto przypomnieć osobom poszukującym w zbiorach naszej Biblioteki PW literatury wydanej przed rokiem 1980, której nie można znaleźć w katalogu elektronicznym ALEPH, że istnieją dodatkowe narzędzia wyszukiwawcze. Są to zeskanowane katalogi kartkowe Biblioteki Głównej PW i Biblioteki Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa.

alfabetyczny katalog kartkowy Biblioteki Głównej PW
alfabetyczny katalog kartkowy Biblioteki Głównej PW

Niewielka część starych zasobów nie została jeszcze wprowadzona do katalogu ALEPH. Jednak użytkownicy mając do dyspozycji zdigitalizowane katalogi kartkowe, mogą poszerzyć zakres poszukiwań starszej  literatury.

Obydwa katalogi są dostępne na stronach www Biblioteki Głównej PW. Przeszukujemy je w  identyczny sposób jak stare tradycyjne katalogi kartkowe, czyli wybieramy zakres alfabetyczny szufladki, następnie w ramach szufladki możemy przeskakiwać kursorem potrzebny zakres kart katalogowych. Możliwe jest  przesuwanie się o 1, 5 , 20 i 100 kart zarówno w przód jak i do tyłu alfabetu.

Dostęp do katalogu ze strony Biblioteki Głównej →  O Bibliotece → Jak korzystać z biblioteki → jak szukać w katalogu → W jaki sposób znajdę interesującą mnie literaturę? → Alfabetyczny katalog kartkowy BGPW

link   http://katkart.bg.pw.edu.pl/

OG

Reklamy