Z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz 15-stu lat działalności Wikipedii w Polsce miał miejsce maraton edycyjny „100 haseł na 100-lecie SBP”. Odbył się on w ramach Wikiprojektu „Biblioteka” pod auspicjami doświadczonych wikipedystów i wikipedystek.
Maraton przeprowadzono dnia 2 lutego 2017 r. (czwartek) w godzinach 13.00 – 19.00 w siedzibie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy PRZYSTANEK KSIĄŻKA, ul. Grójecka 42.

Wikiprojekt „Biblioteka” został utworzony z inicjatywy Zarządu Okręgu Mazowieckiego oraz Zarządu Oddziału Warszawskiego SBP w celu uczczenia obchodzonego w roku 2017 jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Ideą projektu jest zbudowanie społeczności bibliopedystów i wzbogacenie zawartości Wikipedii o biogramy wybitnych bibliotekarek i bibliotekarzy oraz o hasła dotyczące bibliotek i bibliotekarstwa.

Pomysł projektu powstał latem 2016 i skrystalizował się podczas Wikiwarsztatów dla bibliotekarzy–członków Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W tym sensie projekt stał się częścią zarówno obchodów 15. urodzin polskojęzycznej Wikipedii, jak i setnej rocznicy powstania SBP. Dalszą pracę nad hasłami zadeklarowała większość uczestników spotkania, ale do projektu dołączyć może każdy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Biblioteka

IMCh, AN

Reklamy