http://www.targiksiazki.pl

Dnia 18 maja na Stadionie Narodowym rozpoczęły się Warszawskie Targi Książki i będą trwały do niedzieli 21 maja 2017. Targi powstały z inicjatywy grupy polskich wydawców i stołecznej spółki targowej Murator EXPO. Od 2010 roku organizuje je powołana w tym celu spółka Targi Książki, w skład której wchodzą wydawnictwa: BELLONA, BOSZ, Agencja Edytorska EZOP, Jeden Świat, Firma Księgarska Olesiejuk, Poligraf, Oficyna Wydawnicza RYTM, Wydawnictwo Salezjańskie, Sonia Draga, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, ZYSK i S-ka oraz Murator EXPO.

Warszawskie Targi Książki stale się rozwijają dzięki profesjonalnej i efektywnej współpracy rynku wydawniczego z branżą targową w służbie książce i czytelnikom. Organizowane są w maju. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki.

W Targach wzięło udział blisko 800 wystawców z 32 krajów. W tym roku gościem specjalnym byli Niemcy, dzięki temu uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z twórczością niemieckich autorów, między innymi z laureatką Nagrody Nobla Hertą Müller, a także z różnorodnością ich kultury.

Z oferty WTK bezpłatnego wstępu dla bibliotekarzy i księgarzy skorzystało 1400 osób. Według statystyk podsumowujących tegoroczną edycję Targi odwiedziło 1000-osobowe grono twórców: autorów, tłumaczy, ilustratorów i innych przedstawicieli świata kultury. Ponadto z pierwszych szacunkowych danych wynika, że w tym roku od 18 do 21 maja WTK odwiedziło 75 tys. osób. Warto dodać, że z oferty edukacyjnej Targów skorzystali także najmłodsi czytelnicy – przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Przygotowano dla nich specjalne konkursy i gry (planszowe, edukacyjne i PS).

Podczas tegorocznych Targów zostały wręczone nagrody laureatom konkursu Bibliotekarz Roku 2016. Pierwsze miejsce zdobyła Urszula Kopeć – Zaborniak, drugie Karolina Suska, trzecie Adrianna Walendziak.

Wydarzenia – Miasta Stołecznego Warszawa

Szczegóły imprezy oraz program dostępne są na poniższej stronie:
http://www.targi-ksiazki.waw.pl/

Fot. Iwona Moroń-Chmielarska
Fot. Iwona Moroń-Chmielarska
Fot. Iwona Moroń-Chmielarska

IMCh, AN

Reklamy