Rozpoczęła się dzisiaj  konferencja MSC2017 „Medicina – Scientia – Cultura” zorganizowana w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. W obradach wezmą udział wybitni naukowcy z całego świata. Konferencję zaplanowano od 6 do 8 listopada 2017 na trzech warszawskich uczelniach, każdego dnia na innej i pod innym hasłem. Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym głównym tematem uczyniono spuściznę uczonej na polu medycyny (moduł Medicina), na Politechnice Warszawskiej –  służbę nauki dla społeczeństwa (moduł Scientia), a na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego: społeczno-kulturowe uwarunkowania funkcjonowania kobiet w nauce (moduł Cultura).

Na 9 listopada 2017 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej zaplanowano Uroczystą Galę Urodzinową, której gośćmi specjalnymi będą wnuki Noblistki.

Konferencji towarzyszy wystawa w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, zorganizowana przez Bibliotekę Główną PW – „Maria Skłodowska-Curie w 150. rocznicę urodzin: odkrywanie ciekawe niesłychanie” (I piętro – 6.11 do 16.11.17, II piętro – od 17.11.17).

Więcej o konferencji:

http://msc2017.pl/index.php?id=5

https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/Aktualnosci/MSC2017-Medicina-Scientia-Cultura

https://www.fuw.edu.pl/aktualnosci-all/news5161.html

MM

Reklamy