https://www.behance.net/gallery/46320309/The-Warsaw-University-of-Technology-visual-identity

Politechnika Warszawska otrzymała nagrodę „Dobry Wzór 2017” w kategorii Grafika użytkowa i opakowania. Jest to bardzo prestiżowa nagroda, jury doceniło zmianę identyfikacji Wizualnej Politechniki, oceniając bardzo odważną zmianę wizerunku instytucji.

Całość wizualizacji opiera się na spójności i składają się na nią: nowe logo, symbol graficzny oraz znak uroczysty, odwołujący się do tradycyjnego godła.

https://youtu.be/uFf38sm51MM

Nowe logo Politechniki Warszawskiej opiera się na typografii. Idea przekształcenia „W” w „≥” podkreśla naukowy charakter szkoły, ale także odzwierciedla jej pozycję jako jednej z najlepszych uczelni w Polsce…

Geometryczne inicjały PW przywołują skojarzenia z szablonami kreślarskimi. Interesujący efekt twórcy otrzymali po obróceniu symbolu „PW” o 90 stopni. Staje się on wtedy częścią motta uczelni „wyobraźnia jest większa od wiedzy”. W nowej wizualizacji wiele jest takich symboli wyrażających wartości PW w sposób obrazowy i spójny.

Nowa paleta ośmiu kolorów została dobrana tak, aby zaspokoić potrzeb wszystkich jednostek na Politechnice Warszawskiej. Każdy wydział miał szansę wybrać dwa kolory najlepiej pasujące do jego potrzeb, a uczelnia uzyskała szeroki wachlarz nowych możliwości.

https://www.behance.net/gallery/46320309/The-Warsaw-University-of-Technology-visual-identity

Źródła:

O całym systemie identyfikacji możecie przeczytać na stronie : https://www.behance.net/gallery/46320309/The-Warsaw-University-of-Technology-visual-identity dostęp dnia 21 listopada 2017

http://www.iwp.com.pl/projekty_dobry_wzor2017 dostęp dnia 21 listopada 2017

https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/Aktualnosci/Nagroda-Dobry-Wzor-dla-PW dostęp dnia 21 listopada 2017

IMCh, AN

Reklamy