plakat noc muzeum 2018
http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/files/NocMuzeow_PLAKAT2018.pdf

19 maja startuje Noc Muzeów, to już 15 edycja, a każda cieszy się ogromnym powodzeniem. Początki akcji były trudne, w pierwszej Nocy Muzeów wzięło udział zaledwie 11 placówek, a teraz jest ich ponad 240. Noc Muzeum jest w tej chwili jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych imprez kulturalnych w Polsce. Co ważniejsze, Europejska Noc Muzeów to  impreza kulturalna polegająca na udostępnianiu zainteresowanym tylko muzeów, galerii i instytucji kultury, natomiast w Polsce uczestniczą w niej także inne instytucje, między innymi ministerstwa, urzędy, fundacje, kina, szkoły i uczelnie, w również biblioteki. Wśród placówek deklarującym swoje uczestnictwo w tym przedsięwzięciu znalazły się między innymi: Kancelaria Prezesa  Rady Ministrów, Fabryka Czekolady E. Wedel, Straż Miejska m.st. Warszawy, Komenda Główna Policji, Centrum Olimpijskie, Pracownia Born to Create Jaga Hupało, Huta ArcelorMittal Warszawa, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Senat Rzeczypospolitej Polskiej i wiele innych. Szczegółowy informator dostępny jest na stronie http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/files/NocMuzeow-program2018.pdf. Krakowska Noc Muzeum zaczyna się dzień wcześniej, 18 maja https://krakowskienoce.pl/.

Pierwsza Noc Muzeów zorganizowano w 1997 roku w Berlinie, następnie przyłączyły się Paryż, Amsterdam i kolejne miasta. W tej chwili ta niezwykła impreza kulturalna odbywa się w ponad 120 miastach Europy.

Ten rok jest dla nas – Polaków wyjątkowy z uwagi na przypadające w nim 100-lecie odzyskania niepodległości. Będzie to więc temat przewodni tej edycji.

Politechnika Warszawska oczywiście także weźmie  udział w Nocy Muzeów. W sobotni wieczór można zwiedzić Politechnikę Warszawską w towarzystwie przewodnika,  jednak proszę pamiętać, że na takie zwiedzanie należy się wcześniej zapisać. Inne atrakcje, jakie oferuje uczelnia,  to:  liczne wystawy, uczestnictwo w wyjątkowych wykładach. Atrakcje przygotowały:  Wydział Inżynierii Materiałowej, Wydział Transportu, Wydział Geodezji i Kartografii, Wydział Chemiczny, Wydział Architektury. Z propozycjami można zapoznać się na stronie https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/Aktualnosci/Noc-Muzeow-na-Politechnice-Warszawskiej2.

Wszystkich serdecznie zapraszamy i życzymy niezapomnianych wrażeń.

Noc-Muzeow-na-Politechnice-Warszawskiej
https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/Aktualnosci/Noc-Muzeow-na-Politechnice-Warszawskiej2

Źródła

https://www.pw.edu.pl/Uczelnia/Aktualnosci/Noc-Muzeow-na-Politechnice-Warszawskiej2 dostęp 18 maja 2018

http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/files/NocMuzeow-program2018.pdf dostęp 18 maja 2018

http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/ dostęp 18 maja 2018

https://pl.wikipedia.org/wiki/Noc_Muze%C3%B3w dostęp 18 maja 2018

https://krakowskienoce.pl/ dostęp 18 maja 2018

 

IMCh, AN

Reklamy