zdjęcie z konkursu
Zdjęcie, które zajęło I Miejsce – Jolanta Strycharz (Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu) Bibliotekarki z kapsuły czasu https://www.wsb.pl/poznan/studenci/biblioteka

 

To już VI edycja konkursu fotograficznego  „Bibliotekarz inny niż myślisz” organizowanego przez Bibliotekę Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Celem konkursu jest przedstawienie pracy bibliotekarza w humorystycznym ujęciu z wykorzystaniem rekwizytów, kostiumów itp. Fotografie dopuszczone do udziału w konkursie oceniane są zarówno pod kątem inwencji, jak i  kreatywności. W konkursie mogą wziąć udział biblioteki różnych typów z całej Polski.

Tym razem do konkursu zgłoszonych zostało 13 zdjęć, wyłoniono 3 najlepsze prace, ale zostało przyznane także jedno  wyróżnienie. Prezentacja zdjęć i rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce podczas seminarium „Biblioteki świata“, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu w ramach ogólnopolskiej akcji Tygodnia Bibliotek 8 maja 2018 r. Spotkanie, na którym ogłoszono wyniki, było okazją do dzielenia się wiedzą, sprzyjało wymianie informacji oraz inspirowało do czerpania z doświadczeń i rozwiązań największych i najnowocześniejszych bibliotek świata.

 

Wyniki konkursu:

Miejsce I – Jolanta Strycharz (Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu)
Bibliotekarki z kapsuły czasu:

Miejsce II – Monika Kustosz  (Biblioteka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu),
Bibliotekarz w formie:

Miejsce III – Anna-Kujawa-Rodziewicz, Teresa Fedus (Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim), Słuchanie książek może być równie pociągające:

Wyróżnienie: Anna-Kujawa-Rodziewicz, Teresa Fedus (Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim), Szukam czegoś do czytania:

Regulamin konkursu udostępniony został na stronie: http://www.wsb.pl/poznan/studenci/biblioteka

Natomiast wybrane zdjęcia możecie zobaczyć na stronie https://www.wsb.pl/poznan/studenci/biblioteka

 

Źródła:

http://www.ebib.pl/?p=9888 dostęp dnia 24 maja 2018

http://www.sbp.pl/artykul/?cid=20058&prev=408 dostęp dnia 24 maja 2018

 

IMCh, AN

Reklamy