dary dla domu samotnej matki
Dary dla Domu Samotnej Matki z Warszawskiej Białołęki Autor Edyta Strzelczyk

Pomaganie wydaje się być nieodłącznym elementem pracy bibliotekarza, ogromna cześć naszych działań zawodowych (zwłaszcza w Oddziale Udostępniania Zbiorów) skupia się przecież na pomaganiu naszym użytkownikom. Pomagamy w szybkim dotarciu do sprawdzonych i wiarygodnych informacji, wyszukaniu potrzebnych materiałów, odkrywamy przed użytkownikami zasoby wiedzy, do których wcześniej nie mieli dostępu lub których nie znali, przyprowadzamy ich przez szum informacyjny, który „wypływa” z Internetu. Pomagamy zarówno w dotarciu do unikatowej literatury dostępnej na drugim końcu świata (poprzez wypożyczenia międzybiblioteczne), jak i w obsłudze urządzenia kopiującego, niejednokrotnie ratując studentom skórę tuż przed ważnym egzaminem.

Nasza chęć niesienia pomocy wykracza także poza sfery typowo zawodowe. Już niejednokrotnie przekonaliśmy się, że u nas w Bibliotece (ale także na całej Uczelni) prośba o pomoc nigdy nie zostaje bez odpowiedzi. W tym roku zaangażowaliśmy się w dwie przedświąteczne akcje charytatywne.

Za pośrednictwem pracującej u nas bibliotekarki-motocyklistki wspólnie z klubem motocyklowym zbieraliśmy żywność, produkty higieniczne oraz produkty dla dzieci na rzecz Domu Samotnej Matki z Warszawskiej Białołęki.

schronisko1
Dary na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach Autor Edyta Strzelczyk
schronisko2
Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach Autor Edyta Strzelczyk

Jak co roku nie zapomnieliśmy także o bezdomnych i porzuconych zwierzętach, zbierając dary (karmę, koce, okrycia, przysmaki), które zostały przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach (produkty dla psów) oraz Fundacji Pomocy Zwierzętom Roka (produkty dla kotów).

 

ES

Reklamy