18 stycznia 2019 roku odszedł od nas nasz kolega Sławomir Połotnicki. Był wieloletnim Kierownikiem Oddziału Czasopism, przewodniczącym Komisji Wydziałowej Biblioteki Głównej NSZZ Solidarność. Pełnił również funkcję Pełnomocnika Dyrektora Biblioteki Głównej ds. Zamówień Publicznych.

Będzie nam go bardzo brakowało, bo był dla nas wsparciem w wielu sytuacjach zawodowych. Zawsze coś dobrego doradził, wyjaśniał zawiłości aktów prawnych, z którymi trzeba było się zapoznać. Jego mądrość życiowa i doświadczenie podpowiadały jak sobie poradzić na ścieżkach kariery zawodowej.

Sławek jako przewodniczący Komisji Wydziałowej Biblioteki Głównej NSZZ Solidarność poparł inicjatywę p. Alicji Potockiej w sprawie przekształcenia Ośrodka Wypoczynkowego PW w Wildze w Dom Seniora Politechniki Warszawskiej, na wzór Domu Aktora Weterana w Skolimowie, czy Domu Rencisty PAN w Konstancinie Jeziornej i wielu innych tego typu placówek. Pismo to zostało przekazane do władz związkowych.

Popierał sprawy dotyczące poszczególnych pracowników, czasami trudne do rozwiązania. Był zaangażowany w sprawy społeczne.

Był człowiekiem skromnym. Wielu z nas dopiero na pogrzebie dowiedziało się o jego pasjach: historii, lotnictwie, działce i muzyce rockowej.

Nie możemy uwierzyć, że go nie ma, że nie ma go za biurkiem, w jego małym pokoju w Oddziale Czasopism,  że nie zobaczy się go na dziedzińcu w krótkiej przerwie na papieroska.  Będzie nam brakować jego powitalnego, niskim głosem mówionego „Dzień dobry!”. To stało się tak szybko, za szybko.

Pożegnaliśmy Sławka 22 stycznia 2018 na Cmentarzu Bródnowskim.

15 lutego o godzinie 15:00, w kościele Najświętszego Zbawiciela odprawiona zostanie Msza Św. za ś.p. Sławka Połotnickiego.

 

MW, MK, AK, MM

Reklamy