https://static.pexels.com/photos/694740/pexels-photo-694740.jpeg
https://static.pexels.com/photos/694740/pexels-photo-694740.jpeg

Jak co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja. Celem tych obchodów jest:

  • promocja czytelnictwa i bibliotek
  • podkreślenie roli, jaką czytanie i biblioteki mają na jakość naszego życia
  • edukacji
  • zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza
  • zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa

W związku z tym SBP ogłasza konkurs na Plakat Tygodnia Bibliotek 2019. Tegoroczne hasło brzmi: „#biblioteka”, zostało ono wybrane Zarząd Główny SBP.

Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.”

Za SBP

http://www.sbp.pl/konkurs/informacje?konkurs_id=21059

Prace można nadsyłać do 24 lutego 2019 roku na adres redakcja.portal@sbp.pl, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi 8 marca.

Więcej na ten temat: http://www.sbp.pl/konkurs/informacje?konkurs_id=21059

Wyniki dostępne na: https://bgpw.wordpress.com/2019/03/29/konkurs-na-plakat-tygodnia-bibliotek-rozstrzygniety-sprawdz-kto-wygral/

IMCh, AN

Reklamy