BeFunky Collage X Warszawski Piknik Archiwalny
BeFunky Collage X Warszawski Piknik Archiwalny „Tajemnice archiwów” Foto. Teresa Gumołowska, Sławomir Syrek (fot. medal)
Dnia 8 czerwca br. w Pałacu Staszica w Warszawie odbył się jubileuszowy X Warszawski Piknik Archiwalny organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej uczestniczyła w tym wydarzeniu już po raz dziewiąty.

Z okazji jubileuszu uczestnikom imprezy zostały wręczone pamiątkowe medale przyznane przez organizatorów, czyli Archiwum Polskiej Akademii Nauk.

X Jubileuszowy Warszawski Piknik Archiwalny mgr Anna Tonakiewicz-Kołosowska z medalem i dyplomem
X Jubileuszowy Warszawski Piknik Archiwalny mgr Anna Tonakiewicz-Kołosowska z medalem i dyplomem Foto. Teresa Gumołowska

W tym roku nasza Biblioteka przygotowała wystawę planszową pt.: „Znalezione za regałem… Adam Kolitowski. Prace studenta z przełomu XIX/XX w.”, przedstawiającą nieznane szerszej publiczności prace zaliczeniowe (semestralne i dyplomowe, rysunki inżynieryjne i architektoniczne) studenta Wydziału Mechanicznego Instytutu im. Cara Mikołaja II (późniejszej Politechniki Warszawskiej). Prace te zostały odnalezione w Bibliotece podczas remontu w latach 90. ubiegłego stulecia. Temat wystawy nawiązuje do hasła tegorocznej edycji Pikniku Archiwalnego „Tajemnice archiwów”. Przybyli na Piknik zwiedzający mogli również układać stworzone przez nas puzzle – tradycyjne i elektroniczne. Zarówno wystawa, jak i układanki cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności.

W tegorocznym Warszawskim Pikniku Archiwalnym wzięło udział ponad dwadzieścia instytucji (archiwów, muzeów i bibliotek), prezentując swoje zbiory i działalność poprzez wystawy, spotkania, publikacje oraz różnego rodzaju aktywności.

Wystawa jest już dostępna w Bibliotece Cyfrowej Politechniki Warszawskiej pod adresem http://bcpw.bg.pw.edu.pl/dlibra/publication?id=8933

https://www.warszawa.ap.gov.pl/art,699,x-jubileuszowy-warszawski-piknik-archiwalny

JK